Jděte brzy spát
Je to jednoduché. Jestliže po večerech doháníte resty a do postele se dostanete hodně po půlnoci, je jasné, že těžko brzy ráno vyskočíte vyspalí a odpočatí z postele. Je dost pravděpodobné, že zamáčknete budík a budete ještě dospávat. Tělo potřebuje spát mezi 7 – 8 hodinami denně, aby se zregenerovalo. Čím dříve tedy večer ulehnete do postele, tím dříve se ráno probudíte a třeba i bez budíku.
Tip: ložnice by měla být zatemněná a dobře vyvětraná
Dejte si budík mimo postel
Večer si dejte budík nebo mobilní telefon naschvál mimo dosah ruky. Nemějte ho ani v posteli ani na nočním stolku. Vhodná je druhá místnost, která vás donutí vstát a jít nepříjemné pípání vypnout. A když už budete na nohou snáz odoláte pokušení, vlézt znovu pod peřinu. A rovnou zkuste další tip, směr koupelna.
Dejte si po ránu studenou sprchu
Studená sprcha vás po ránu skvěle povzbudí a probere. Pravidelné otužování navíc funguje jako prevence proti nachlazení, chřipce, angíně a pomáhá také léčit vysoký krevní tlak.
Tip: sprchové gely se svěží vůní citrusů vám dodají energii
Kávu pijte jen dopoledne
Možná i zalehnete brzy do postele, ale nejde vám dlouho do noci usnout. Po poledni se vyhněte všem nápojům obsahující kofein. Tělo ho dlouho odbourává a může vám bránit v usínání. Na podvečerní rituál si najděte jiný nápoj, který nebude obsahovat kofein. Na trhu najdete i různé varianty obilných káv.
Mějte důvod vstát
Po probuzení si ihned řekněte nebo představte jednu pozitivní věc, která vás ten den čeká. Může to být večerní grilování s přáteli, výjezd na kolo, školní besídka dětí, výborný sendvič nebo nová kniha.
Naplánujte si den
Vždy večer si naplánujte program na další den. Budete tak vědět, co vás čeká a ráno se tím nebudete zdržovat a stresovat. Někomu i může pomoci, pokud si nachystá na ráno oblečení a snídani.
Určete si na další den hlavní cíl
Naplánujte si jeden hlavní cíl a ten se snažte dodržet. Mělo by to být něco, abyste kvůli tomu vstali opravdu s budíkem.
Držíme vám palce