Pro většinu rodin je letní dovolená velice hluboký zásek do rodinného rozpočtu. Většinou mnohem větší než třeba Vánoce. Proto se lidé neustále domáhají šancí, jak takovou dovolenou pořídit co možná nejlevněji. Zároveň je ale velká šance, že naletíte podvodníkům a pochybným organizacím, které vám slibují až podivně levné a výhodné ubytování a dopravu nebo stravu.
Slevomaty a slevové servery se mohou přetrhnout, aby vám nabídly levnější ubytování, cestu, stravování nebo celý zájezd. Můžete volit z first nebo z last minute zájezdů, aby vás nákup vyšel co nejlevněji. Ale je důležité pamatovat také na některé podvodné akce, které na vás firmy zkoušejí.
Jak nenaletět?
1. Informujte se
Máte spoustu výhod v tom, že máte k dispozici internet. Najděte si společnost, pod kterou cestujet,e podívejte se na hodnocení, recenze nebo na to, s kým spolupracují, kde sídlí a jak dlouho už jsou na trhu. Ale dobrá zpráva je, že slevové portály pracují jenom s prověřenými firmami.
2. Zjistěte si, jak reagují jejich klienti
Klientela je nejspolehlivější zdroj informací. Najděte si na portálech v diskuzích nebo na slavomamech v komentářích, jaké mají názory na firmu a na zájezd lidé, kteří to zažili. Klidně se jich můžete zeptat, pokud budou online. Ptejte se, jak byli spokojeni s vyjednáváním smluvních podmínek nebo s komunikací se zástupci firmy.
3. Ověřte si, jak důvěryhodný je portál, který slevy nabízí
I kdyby to byla cestovní kancelář, kdo tuto slevu nabízí, vždy je nutné si ji prověřit, než si zájezd zakoupíte. Velice jednoduše si to ověříte třeba tak, že prodejce ověříte v obchodním rejstříku.
4. Každá slev má podmínky, zjistěte si je
Dobře si přečtěte seznam podmínek, za jakých vám bude sleva poskytnuta. Může se stát, že to platí jenom pro lidi, kteří už s tou cestovní kanceláří jednou vyjeli, nebo jenom pro páry bez dětí nebo jenom pro určitý počet lidí. Aby vás potom cena nákupu nepřekvapila, když se všechno sečte.