Pravdou je, že velká řádka lidí mladších i starších lidí si riziko své nejisté budoucnosti uvědomuje již nyní a poměrně zodpovědně se snaží finančně zabezpečit.
Ať už se jedná o spoření, důchodové připojištění či investování, více jak polovina lidí ve věku kolem třiceti let se na budoucnost snaží připravit.
Ještě před pěti lety se však na budoucnost podobně staří lidé tolik nepřipravovali. Posun ve finančním plánování je markantní. Většinou se jedná samozřejmě o sebevědomé lidi, kteří si věří a mají dobrý vztah k moderním informačním technologiím, které ve svůj prospěch řádně využívají. Právě díky telefonům a sociálním sítím jsou v obraze dění a sledují nejen světové trhy. Výsledkem jsou pak investice do akcií, dluhopisů a podílových fondů.
Dle nejnovějších průzkumů údajně, každý člověk ve věku třicet až čtyřicet let, investuje skoro dva tisíce korun měsíčně do své investorské cesty, ve které má již v této době stovky tisíc korun. Velké procento z těchto investic samozřejmě probíhá přes internet a to včetně sjednání investičního produktu.
Na budoucnost se ve věku kolem třiceti let připravuje téměř polovina právě formou investování.
Nicméně je známo, že u starší generace tomu není z daleka ani padesát procent, nýbrž je to necelých třicet procent. Dá se však říci, že zmíněná starší generace, tedy lidé ve věku čtyřicet až padesát pět let, spoří na své důchody konzervativními způsoby. A to konkrétně právě pomocí spoření a penzijnímu připojištění. To je až padesát čtyři procent z těchto lidí.
Každý z nás v každém věku by se měl nad svou, ať již dalekou či blízkou budoucností zamyslet a dobře si finance rozplánovat a řešit právě i investice do budoucna.
Může se totiž stát i vám, že budete potřebovat peníze dřív, než jste si mysleli a buď budete mít někde naspořeno a nebo si budete muset vzít půjčku.
V každém případě se vám vždy peníze navícbudou hodit.