Komunikace na delší vzdálenosti je dnes málokdy vedená pomocí klasických papírových dopisů. Ty jsou dnes doménou hlavně úřadů a dodavatelů elektřiny, respektive plynu. Čeho naopak však přibylo jsou balíky, které se posílají v míře více než hojné. Mezi hlavní důvodu samozřejmě patří rozvoj internetových obchodů. Proč běhat celý den po standardních kamenných obchodech, když je možné si zboží jednoduše vybrat v e-shopu v klidu svého domova a nechat si ho poslat skrze zásilkovou službu až ke svým dveřím. Ne vždy je však zboží dostatečně chráněno a často může dorazit i poškozené. Proto se začínají stále více používat k balení rozličné alternativy k tradičním papírovým krabicím plastové obálky.
Standardně používané papírové krabice jsou samozřejmě stále používané, ale již ne v takové míře jako tomu bylo ještě před několika lety. Do krabic se běžně balí větší elektronika typu televize, počítače nebo třeba mikrovlnné trouby. Zde je jejich místo nezastupitelné, ale jakmile si budete chtít objednat například malý flashdisk, mikiny, triko nebo jiné druhy oblečení, očekávejte, že vám nejspíše přijdou v plastové obálce. Je to logické. Zatímco krabice není elastická, obálka z plastu ano. Do stejně velké obálky se tak vleze více věcí než do krabice.
Navíc plast, ač se to tak na první pohled nemusí jevit, je daleko odolnější než ztužený papír. A to mnohonásobně. Kvalitní plastovou obálku se vám při běžné manipulaci jen tak poškodit nepodaří, zatímco krabici z papíru můžete znehodnotit poměrně snadno. Navíc je plast nepromokavý, což je další nesporná výhoda. Pokud někdo pošle například láhev dobré whiskey a ta se při převozu rozbije, není potřeba se bát toho, že se poškodí další zásilky. Skrze plastovou stěnu se obsah láhve nemá šanci dostat. Samozřejmě pouze v případě, že je obálka nadále neporušená.